45 מוצרי תצוגה של Epson נשואים אישור TCO לקיימות

המקרנים של Epson עומדים בהצלחה במבחני קיימות

45 מוצרי תצוגה של Epson נשואים אישור TCO לקיימות

Epson הכריזה היום ש- 45 ממוצרי מקרני התצוגה שלה, המיועדים לענות לצרכים של תחום החינוך והמגזר הארגוני, קיבלו אישור TCO Certified - ארגון צד שלישי גלובלי להענקת אישורי קיימות. מתן האישורים מנוהל על-ידי TCO Development, השייך לארגון ללא מטרות רווח הנמצא בשבדיה.

כדי לקבל אישור, המוצרים חייבים לעמוד בקריטריונים למחזור חיים עבור קיימות חברתית וסביבתית לאורך כל מחזור חיי המוצר: ייצור, שימוש וסוף חיים. הקריטריונים מתייחסים לתחומים דוגמת תנאי העבודה במפעל וצמצום בחומרים מזיקים, ביחד עם איכות תמונה, יעילות אנרגטית במהלך השימוש וטיפול אחראי במוצר שהגיע לסוף חייו. התאימות כל הקריטריונים מאומתת בצורה פרטנית, הן לפני והן אחרי תהליך מתן האישור. המשמעות היא יכולים לחוש ביטחון שהמוצרים שהם קונים עומדים בכל הקריטריונים לאורך כל החיים השמישים שלהם.

Epson היא מובילת השוק הגלובלית בתחום המקרנים ושומרת על מקום זה במשך 16 שנים לפחות. כל טכנולוגיות הליבה שנמצאות במקרן, לרבות לוחות LCD ומנורות, מתוכננות ומיוצרות על-ידי Epson. באופן ניתן להבטיח שכל רכיב מיוצר בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אחריות חברתית, סביבתית וארגונית. 

Niclas Rydell, דירקטור של TCO Certified, מוסיף: "היעד שלנו הוא לתת תמריץ קבוע לתעשיית האלקטרוניקה לפתח מוצרים שהם יותר ברי קיימה. כאשר ההנחיות לרכישה - דוגמת אלה של האיחוד האירופי - דורשות לשים דגש רב יותר על קיימות, רוכשי המקרנים יכולים להשתמש ב- TCO Certified בתור כלי שמסייע לענות ליעדים סביבתיים וחברתיים, ובה בעת ללא צורך להתפשר על ביצועי התמונה שהם דורשים.

TCO Certified מציע למותגים פלטפורמה לשיפור ולקיימות רצופים. כחלק מתהליך קבלת האישור, Epson פתחה את אתרי הייצור שלה לבדיקה בלתי תלויה, אשר תימשך באמצעות בדיקות נקודתיות שנתיות והערכות מבוססות על סיכונים". 

אנחנו שמחים מאוד שמוצרי מקרני התצוגה שלנו נושאים כיום את TCO Certified" אמר Henning Ohlsson, מנהל Corporate Social Responsibility ב-Epson. "המחויבות של Epson להשגת הסטנדרטים הגבוהים ביותר לאיכות עבור המוצרים שלה באה לידי ביטוי בעובדה שאנו מנהלים חלק גדול מהייצור שלנו בעצמנו ובאתרים שלנו, ובאופן זה מתאפשרת בקרה טובה יותר על נוהלי עבודה בכל מחזור העבודה - החל בייצור ועד למסירה. בנוסף לכך, אנו שואפים לייצר מוצרים קומפקטיים עם יעילות אנרגטית הממזערים את השפעה על הסביבה ללא פגיעה בביצועים. 

ההכרה שליכולות כדור הארץ יש מגבלה והאמונה שכל אחד חייב להיות שותף באחריות לצמצום ההשפעה על הסביבה, המטרה של Epson היא לצמצם עד שנת 2050 ב- 90% את פליטת CO2 לאורך מחזור החיים של כל המוצרים והשירותים."

מוצרי התצוגה של Epson והסביבה

מוצרי התצוגה של Epson תוכננו כדי לצמצם את טביעת הרגל העסקית על הסביבה ולמזער צריכת אנרגיה הן במהלך הקרנת תמונות והן במצב המתנה. הטכנולוגיה כוללת תכנון בסיסי עם יעילות אנרגטית ואפשרויות לחיסכון באנרגיה בתפריט ECO. בנוסף, כאשר המקרן נמצא במצב המתנה, המצב Ultra-Low Brightness מצמצם את צריכת האנרגיה כאשר היחידה אינה מקרינה.

במהלך ההקרנה, הפונקציה שפותחה לאחרונה Light Optimiser, מתאימה אוטומטית את בהירות המנורה בהתבסס על התמונה המוקרנת. צריכת האנרגיה מופחתת ב- 27% לערך בעת הקרנת תמונות כהות וכל המקרנים של Epson מצוידים במצב ECO המיועד להאריך את חיי המנורה ולצמצם את צריכת האנרגיה ביותר מרבע במהלך ההקרנה.

האלקטרוניקה מזוהה בהרחבה כקטגוריית סיכון בהפרת זכויות אדם במהלך הייצור, וקונים כשלעצם למעשה אינם יכולים להעריך אותם. TCO Certified משמשת קונים בתחום ה- IT לציוד מחשבים, ומהווה אמצעי חיוני לקונים ציוד AV כדי לאמת שהמקרנים שהם קונים מיוצרים בתנאים הוגנים. כאשר הקונים מציינים שאישור TCO Certified חייב להיכלל בחוזי הרכישה, הם יכולים להשפיע ישירות על התעשייה לקיים רישום ומעקב אחרי האחריות החברתית והסביבתית שלהם.

האחריות החברתית של Epson בתחום הייצור

Epson מנהלת את הייצור שלנו בעצמה ובאתרים שלה, ובאופן זה מתאפשרים בקרה טובה יותר על נוהלי עבודה וקידום סטנדרטים גבוהים של אחריות חברתית בתהליך הייצור. גם הספקים של Epson חייבים לפעול בהתאם לקריטריונים מחמירים של 'הקוד האתי' של Epson. הם נבדקים בקביעות ושינויים הכרחיים כלשהם חייבים להיות מיושמים מייד.

Epson פועלת בהתאם, ואף יותר מהמוכתב על-ידי הסטנדרטים של ארגון העבודה בינלאומי (ILO) 1, כולל האסור להשתמש בעבודת ילדים והקפדה על גיל מינימלי של העובדים. Epson פועלת מעבר לסטנדרטים שך ILO - הקפדה על כך שהגיל המינימלי של העובדים בכל המפעלים שלה יהיה 18 שנים (נקודת המידוד של ILO היא 16) ומקפידה על כך שלכל עובד יהיה חוזה עם שעות עבודה מוסדרות לרבות הזדמנויות לשעות נוספות. בנוסף, Epson משלמת הרבה מעבר לשכר הממוצע.

 

מידע נוסף על TCO Certified

TCO Certified הוא ארגון גלובלי לאישורי קיימות עבור מוצרי IT שהוקם לפני 25 שנים. הקריטריונים כוללים סביבת ייצור עם אחריות חברתית, בריאות המשתמשים, בטיחות ועיצוב ארגונומי. כל הקריטריונים מפותחים מתוך נקודת מבט של מחזור חיים, וכוללים את שלבי הייצור, השימוש וסיום חיי המוצר. הדגמים שמקבלים אישור ומתקני הייצור שלהם מאומתים בצורה בלתי תלויה לעמידה בדרישות. האישור כולל שמונה קטגוריות מוצר: תצוגות, מחשבים ניידים, מחשבי טבלט, סמארטפונים, מחשבים שולחניים, מחשבי PC משולבים, מקרנים ואוזניות. האישור TCO Certified הוא Type 1 Ecolabel בהתאם לתקן ISO 14024 .

1. ILO (ארגון העבודה הבינלאומי) הוקם בשנת 1919 מפועל מאז עם נציגי ממשלות, מעבידים ועובדים מ- 187 מדינות החברות בארגון כדי לבסס סטנדרטים מוסכמים לעבודה וכדי לפתח תוכניות לקידום סטנדרטים אנושיים לעבודת נשים וגברים. ILO פיתוח שמונה מוסכמות בסיסיות שכל החברות חייבות לפעול בהתאם להן. בנוסף לאיסור להשתמש בעבודת ילדים - כאשר גיל התעסוקה המינימלי הוא 16 - מסכמות אלה מתמקדות גם בזכות האיגוד של העובדים ובשכר שווה.