המפעל של Epson זוכה בדירוג פלטינום של ברית העסקים האחראים (Responsible Business Alliance – RBA) עבור ייצור אחראי מבחינה חברתית

ייצור EcoTank זוכה בהסמכה הגבוהה ביותר לאחריות חברתית תאגידית (CSR)

המפעל של Epson זוכה בדירוג פלטינום של ברית העסקים האחראים (Responsible Business Alliance – RBA) עבור ייצור אחראי מבחינה חברתית

המפעל של Epson זוכה בדירוג פלטינום של ברית העסקים האחראים (Responsible Business Alliance – RBA) עבור ייצור אחראי מבחינה חברתית

ייצור EcoTank זוכה בהסמכה הגבוהה ביותר לאחריות חברתית תאגידית (CSR)

9 בדצמבר 2020 - PT. Indonesia Epson Industry, מפעל מדפסות של חברת הטכנולוגיה הגלובלית Epson, זכה בדירוג פלטינום מ-Responsible Business Alliance ‏(RBA) על הגעתו לסטנדרט הגבוה ביותר של אחריות חברתית תאגידית.

ה-Responsible Business Alliance ‏(RBA) היא הקואליציה התעשייתית הגדולה בעולם העוסקת בנושא האחריות החברתית התאגידית בשרשראות אספקה גלובליות, והיא מחויבת לתמיכה בזכויות העובדים והקהילות ברחבי העולם וברווחתן. האישור מביע הכרה במפעלים ובאתרים ברחבי העולם, המצייתים לסטנדרטים הגבוהים ביותר של אחריות חברתית תאגידית בתהליכי הייצור שלהם ומתמקדים בתנאי עבודה הוגנים, זכויות אדם ובקיימות.  

אישור ה-RBA מתייחס לסטנדרטים של אחריות חברתית במפעל Indonesia Epson Industry, אשר העסיק יותר מ-11,300 עובדים נכון לחודש מרץ 2020. המפעל מייצר מגוון מדפסות הזרקת דיו המיועדות לצרכנים פרטיים ולעסקים, לרבות  מדפסות הזרקת הדיו EcoTank של Epson ללא מחסניות דיו ידידותיות לסביבה המובילות בעולם. עד כה, Epson מכרה יותר מ-50 מיליון מדפסות EcoTank ברחבי העולם.

אישור הפלטינום של RBA מוכיח כי Epson מפעילה את מפעל Indonesia Epson Industry בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר האפשריים של CSR, ושהיא מחויבת באופן מלא לרווחת כל עובדיה. האישור מייצג אבן דרך משמעותית עבור Epson, מאחר שעמידה בסטנדרטים של עבודה ובסטנדרטים חברתיים ברכישת ICT (טכנולוגיית מידע ותקשורת) ציבורית מהווה חלק חשוב בכל המפרטים למכרזים. זאת, כאשר הולכת וגוברת דרישתם של לקוחותיה העסקיים של Epson להצגת ראיות עצמאיות חזקות המעידות על ייצור אחראי מבחינה חברתית.

 "אנו מחויבים באופן מלא להגשמת חברה בת קיימא באמצעות המוצרים והשירותים שלנו, ובאמצעות פעילויות המפעל והמשרד שלנו", אישר טטסואקי סֶקי, מנהל קיימות ראשי, Epson. "משמעות הדבר היא לא רק להתחשב בהשפעה על הסביבה בכל דבר שאנו עושים, אלא גם לפעול בצורה אחראית מבחינה חברתית. אנו שמחים על זכייתנו בדירוג פלטינום זה ונחושים לשמור על הסטנדרטים הגבוהים שהוא מייצג."

קזויושי ימאמוטו, נשיא Epson אירופה, הוסיף: "זו תעודה חשובה עבור לקוחותינו הרוצים לדעת שאנו מייצרים בצורה אחראית. אנשים הם המשאב היקר ביותר שלנו, ורווחתם היא בעלת חשיבות עליונה. אנו נטפל באופן שוטף בכל היבט של הפעילות שלנו ונדאג לשיפורו, החל בייצור וההפצה ועד לשימוש במשאבים ורווחת האנשים שלנו.

"הדרישה למוצרים ושירותים ירוקים חזקה יותר מאי פעם. הדבר נכון במיוחד לגבי הדורות הצעירים יותר שהתשוקה שלהם לקיימות מאלצת יצרנים לשפר כל היבט של פעילותם.  הרוכשים מדפסות EcoTank ומדפסות הזרקת דיו אחרות של Epson יכולים להיות בטוחים כפליים, לא רק בכך שהם קונים מדפסות הזרקת דיו יעילות מבחינה אקולוגית, החוסכות אנרגיה ומפחיתות פסולת פלסטיק מחומרים מתכלים, אלא גם שתנאי העבודה של העובדים שייצרו אותן עומדים בסטנדרט פלטינום, כלומר בסטנדרט הגבוה ביותר בייצור אחראי מבחינה חברתית."

 

הערות לעורכים

אודות אישור RBA

אחת מתוכניות ה-RBA החשובות ביותר היא תוכנית ההערכה המאומתת (Validated Assessment Program - VAP), המהווה את הסטנדרט המוביל לאימות הציות באתר ולביקורות יעילות וניתנות לשיתוף. RBA אינה מבצעת את הביקורות בעצמה, כי אם קובעת את הסטנדרטים ומסתמכת על פירמות המאושרות לעריכת ביקורות. RBA מכירה בכך שהערך העיקרי של ביקורת בדבר ציות בדרישות באתר אינו בזיהוי בעיות במפעל, כי אם בתיקונן של בעיות אלה. RBA שואפת להביע הכרה במפעלים המדגימים את מחויבותם לאחריות תאגידית על-ידי סגירה הניתנת לאימות של הבעיות המזוהות בביקורת VAP.

RBA מציעה שלוש רמות של הכרה:

  • פלטינום: עבור מפעלים עם ציון VAP מינימלי של 200 וסגירה של כל הממצאים שנמצאו בדרגות עדיפות עליונה, חשובה ומינורית

  • זהב: עבור מפעלים עם ציון VAP מינימלי של 180 וסגירה של כל הממצאים שנמצאו בדרגות עדיפות עליונה וחשובה

  • כסף: עבור מפעלים עם ציון VAP מינימלי של 160 וסגירה של כל הממצאים שנמצאו בדרגת עדיפות עליונה

כדי לעמוד בדרישות לקבלת ההכרה, נדרש לאמת את כל הביקורות באמצעות הערכת סגירה של VAP.  ביקורות המבוצעות במתקנים של חברי ה-RBA ובמתקנים של ספקיהם, מבוצעות על-ידי מבקרי צד שלישי בלתי תלויים שעברו הדרכה מיוחדת לביצוע ביקורת חברתית וסביבתית ובפרוטוקול VAP.

מידע נוסף בקישור הבא: http://www.responsiblebusiness.org/vap/about-vap/‎