Epson מציגה עידן חדש של חדשנות פתוחה ומתחייבת לאנשים ולמחקר ופיתוח שמתמקדים בכדור הארץ

Epson מציגה עידן חדש של חדשנות פתוחה ומתחייבת לאנשים ולמחקר ופיתוח שמתמקדים בכדור הארץ

  • השינוי מונע על-ידי האמונה שלא שניתן להשיג תרבות של חדשנות באמצעות מנדט מלמעלה למטה
  • כתוספת למחקר ופיתוח המבוסס על מוצר, המיקוד יהיה בפיתוח טכנולוגיות וחומרים חדשים שמצמצמים את ההשפעה על הסביבה
  • תצוגה מקדימה של פתרונות חדשים שמסופקים - חומרים שנגזרים מהטבע בצורה טבעית (לא פלסטיק) ואבקות מתכת ממוחזרות

שישה חודשים לאחר ש- Epson הכריזה על השקעה של 100 מיליארד ין בחדשנות טכנולוגית בת קיימה, היא ממשיכה ומתחיבת שהמיקוד שלה בהשקעות עתידיות במחקר ובפיתוח יהיה בפיתוח של טכנולוגיות וחומרים חדשים שמטרתם לצמצם את ההשפעה על הסביבה.

להשגת המטרות וכדי לקדם תחרותיות גלובלית, Epson בודקת מחדש את הדרכים המהותיות שבהן היא מפיקה רעיונות ומביאה אותן לשוק, כשהם נתמכים על-ידי חדשנות חדשה וקרנות הון סיכון.

בתוך החברה

Epson פועלת כדי להפוך לסביבת עבודה פתוחה יותר באמצעות תרבות 'מלמטה למעלה' כדי לעודד ולהעצים את צוותי העובדים לזהות ולשתף הזדמנויות חדשות מהר יותר.

 

ומתוך עיקרון מהותי לתמוך יותר בעובדים לשתף ברעיונות חדשניים ולפעול יחד בקידום פתרונות מהשורש לבעיות חברתיות - החל בצמצום השימוש במשאבים ועד להפחתת בזבוז - ובעדיפות ראשונה מיקוד בפתרונות קיימות.

כדי להבטיח תרבות פתוחה, השינויים יכללו גם התייעצות עם העובדים לגבי סביבת מקום העבודה והסגנון הניהולי.  

וכלפי חוץ

Epson התחייבה שלא לרדוף אחרי צמיחה מופרזת בהכנסות ובמקום זאת להפיק רווח הוגן, ולתמוך בחברה בת קיימה באמצעות שותפות פתוחה ושיתוף פעולה הממנף את הטכנולוגיות, המוצרים והשירות שלה.

בנוסף, Epson תמשיך למנף את X ‏Epson, קרן הון סיכון שלה המיועדת לחידושים שהוקמה בשנת 2020, כדי להאיץ שיתוף פעולה וחדשנות פתוחה עם השקעה ראשונית של 5 מיליארד יו (72 מיליון $) לשם השקעה בהון סיכון.

"כדי שחדשנות תהיה באמת טרנספורמטיבית, היא מחייבת שינוי תרבותי ושיתוף פעולה. המטרה של יוזמות אלה היא להבטיח שכל הקולות יישמעו ושכל הרעיונות יובאו בחשבון, בעוד שאנחנו מבצעים את החלק שלנו בפעילות למען החברה והסביבה", אומר Yoshiro Nagafusa, European President, של Epson.

"אנחנו רואים בחדשנות פתוחה מניע עיקרי לעתיד שלנו - שיתופי פעולה, שותפויות ושיתוף ידע מוגדלים שמאפשרים פיתוח וחדשנות למען מטרות טובות יותר. הדבר נכון בין אם נביט פנימה לתוך העסק שלנו או החוצה כדי לשתף פעולה עם אחרים על מנת לפתור בעיות מורכבות.

למרות שאנחנו מחפשים זמן רב כיצד לפעול בתרבות ארגונית בריאה ופתוחה לרעיונות, לא פחות חשוב לנו להמשיך ולהתפתח". 

יחד עם מחויבות זו, Epson סוקרת את ההתקדמות שהיא כבר עשתה בצורה של חומרים פורצי דרך מתכלים ושניתנים למיחזור וחידושים שכוללים ביומסה של פלסטיק ואבקות מתכת ממוחזרות.

ביומסה של פלסטיק

Epson שמדגימה בצורה מעשית את היתרונות של חדשנות פתוחה, תרמה לפיתוח של צורה חדשה של ביו-פלסטיק (פלסטיק שנגזר ממקורות ביולוגיים) כחלק מקונסורציום לשיתוף פעולה של ארגונים 1. Pararesin הוא ביומסה חדשה של פלסטיק המשתמשת ב-paramylon, פוליסכריד הנמצא באצות Euglena. מטרת הקונסורציום היא היכולת לספק 200,000 טון בקירוב של ביומסה פלסטיק מתכלה שמקורה בים עד לשנת 2030 כדי לשמש חלופה בת קיימה לסוגי הפלסטיק הקיימים.

 

 

1הקונסרציום Pararesin Japan Consortium, מורכב מ: Euglena Co., Ltd. (נציגת חברת הניהול); Epson (הובלת מחקר בתהליך הפיכת לסוכר של חומרים כמו פסולת נייר); NEC (מובילה את הסטנדריזציה ויתרונות השימוש ב-‏pararesin); University of Tokyo, Professor Iwata (יועץ מיוחד - מייעץ לגבי פעילות הקונסורציום ותאום בין היועצים).

"השיעור הנמוך של שימוש אפקטיבי בפסולת פלסטיק והזיהום הסביבתי שנגרם על-ידי פלסטיק ימי הפכו לבעיה גלובלית משמעותית", ממשיך Yoshiro Nagafusa.

 

"אנחנו מאמינים במתן פתרונות שיעניקו יתרונות הן לאנשים והן לכדור הארץ, בהחלפת דלקים מבוססי מאובנים ובהפחתת פליטת פחמן דו חמצני ובהשפעה על הסביבה".

אבקות מתכת

Epson, באמצעות חברת הבת של Epson Atmix, פעולת כדי לבנות תשתית ייצור מעגלית על-ידי יצירת מוצרים ליציקה תלת ממדית באמצעות אבקות מתכת שהופקו מחומרי פסולת היכולים לשמש כדי ליצור רכיבים, לרבות חלקי רחב וחשמל.

אנחנו גאים מאוד בפיתוחים האלה ובאסטרטגיית המחקר והפיתוח של Epson, שמושרשת במחויבות איתנה לפיתוח טכנולוגיות חדשניות שנועדו לפתור בעיות חברתיות".